СТОРІНКА ДЛЯ БАТЬКІВ




ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

Карантин -  це випробування для дітей та батьків. Вимушений карантин змушує багатьох проводити багато часу вдома. Перебуваючи у чотирьох стінах, ми можемо провести цей час з користю, не наражаючи на небезпеку себе та своїх дітей.

ПСИХОЛОГИ РАДЯТЬ:

Створіть "робочий" розклад дитині.

Перш за все, дитина повинна притримуватися певного "робочого" графіку. Його необхідно розробити з урахування карантину. Попередній режим дня не підходить, оскільки немає щоденних відвідувань школи та гуртків. Ця тема дуже актуальна та гостра.

Психологи рекомендують розписати справи на усі тижні карантину.

Дотримуйтесь режиму сну.

Обов’язково треба дотримуватися режиму сну, тому що потім дитині буде набагато складніше прилаштуватися до щоденного ритму.

Нагадайте правила безпеки.

Якщо діти шкільного віку залишаються вдома без дорослих, психолог радить нагадати правила безпеки вдома. Зокрема, карантином можуть скористатися шахраї і ходити по домівках, де сидять діти самі.

Придумайте для дитини заняття. 

Щоб дитина не заважала працювати "з дому" чи займатися хатніми справами, їй теж треба вигадати зайняття.

Правдиво поясніть дитині причини карантину.

Експерти з виховання дітей категорично не рекомендує брехати дитині чи прикрашати ситуацію.

Одні правила для всієї родини.

Психолог розповідає, що лаяти дитину за будь-що не варто. Краще пояснювати ситуацію. Якщо ж від дитини вимагається виконання певних правил, то ці правила мають бути загальними для всієї сім’ї. Їх мають дотримуватися усі.

До уваги вихованців КЗ "ЦДЮТ Долинської райради" 

та їх батьків! 

Відповідно до листа відділу освіти райдержадміністрації від 30.10.2020 № 01-03/669 та протокольного рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 27 жовтня 2020 року № 50 у нашому закладі з 2 по 6 листопада 2020 року освітній процес здійснюватиметься шляхом використання технологій дистанційного навчання.


Рекомендації батькам, які бажають розвивати здібності своїх дітей
1. Не стримуйте розкриття потенціальних можливостей психіки.
2. Уникайте однобокості у навчанні та вихованні.
3. Не позбавляйте дитину ігор, забав, казок, створюйте умови для виходу дитячої енергії, рухомості, емоційності.
4. Допомагайте дитині в задоволенні основних людських потреб (почуття безпеки, кохання, поваги до себе та оточуючих), оскільки людина, енергія якої прихована, найменш спроможна досягти висот самовираження.
5. Залишайте дитину на самоті й дозволяйте займатися своїми справами. Пам’ятайте: якщо ви хочете своїй дитині добра, навчіть її обходитись без вас.
6. Підтримуйте здібності дитини до творчості й проявляйте співчуття до невдач. Уникайте незадовільної оцінки творчих спроб дитини.
7. Будьте терплячими до ідей, поважайте допитливість, питання дитини. Відповідайте на всі запитання, навіть якщо вони, на ваш погляд, виходять за межі дозволеного.






ДЕКІЛЬКА ПОРАД ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ:
• Організуйте сніданок, вранішні гігієнічні процедури, ранкову гімнастику. Це дисциплінує дитину та допоможе зберегти режим.
•         Плануйте день разом із дітьми. Розподіляйте час таким чином, щоб робота (читання, виконання завдань і вправ) та відпочинок були в співвідношенні 30-40 хв. занять /15-20хв. відпочинку. Обов'язково слідкуйте, щоб діти не залишалися надовго без активного відпочинку.
• Учіть дітей плануванню: на аркуші паперу записуйте обов'язкові справи, які треба виконати.
•         Слідкуйте за графіком освітнього процесу, не допускайте відставання, адже надолужити прогаяне буде важче.
•         Допоможіть вашій дитині, якщо у неї щось не виходить, підтримайте.
•         Хваліть дітей за виконану роботу. Діти завжди націлені на конкретний результат.
• Провітрюйте кімнату, створіть умови для активного руху: нехай діти рухаються під музику, танцюють, роблять гімнастичні вправи, дихальну гімнастику.
•         Пам'ятайте, що вчителі завжди готові поспілкуватися з вами та вашими дітьми в різний спосіб, надати консультацію чи практичну допомогу.
•         Звертайте увагу на домашні завдання як навчальний інструмент до самостійності, а не покарання.
Вірус мине, карантин завершиться. Але спогади, емоції і відчуття залишаться з нашими дітьми!

Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 3 квітня включно, продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив 25 березня 2020 року.
Таким чином, усі заклади освіти мають продовжити карантинні заходи до відповідного терміну.
З огляду на ситуацію у світі, таке рішення було очікуваним. Наразі терміни карантину можуть знову змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні.



COVID-19 І ГРИП: ЩО МІЖ НИМИ СПІЛЬНОГО І ВІДМІННОГО
Що спільного?
Нова коронавірусна інфекція COVID-19 і грип мають схожу клінічну картину. В обох випадках розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і важку форму і навіть призвести до смерті.
Новий коронавірус SARS-CoV-2 і віруси грипу передаються краплинним шляхом. Тому запобігти поширенню інфекції допоможуть такі заходи, як гігієна рук і дотримання етикету кашлю: руки треба мити з милом, часто і ретельно, а кашляти і чхати слід у згин ліктя або в одноразову серветку.
Що відмінного?
Грип має менший інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і коротший послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж коронавірусна інфекція.
Послідовний інтервал для COVID-19 оцінюють у 5-6 днів, а для вірусів грипу він становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID-19.
Передбачається, що інфікована вірусом SARS-CoV-2 людина може заразити від 2 до 2,5 осіб, — це більше, порівняно з грипом. Проте, оцінки як SARS-CoV-2, так і вірусів грипу дуже контекстні та специфічні для часу, що ускладнює прямі порівняння.
Діти є важливими факторами передавання вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти інфікуються рідше, ніж дорослі, і частота випадків у віковій групі до 19 років є низькою.
Попередні дані, отримані в КНР, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.
Симптоми COVID-19 і грипу
Фахівці припускають, що 80% випадків коронавірусної інфекції COVID-19 мають легкий чи безсимптомний перебіг, 15% є тяжкими і вимагають кисневої терапії, а 5% є критичними випадками, які потребують штучної вентиляції легень. Ці важкі й критичні випадки COVID-19 серйозніші, ніж під час грипу.
Найбільш схильні до ризику тяжкої грипозної інфекції діти, вагітні жінки, люди похилого віку, особи з хронічними захворюваннями і люди з імунодефіцитом.
Щодо COVID-19, то, згідно із дослідженнями, старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції.
Летальність COVID-19 і грипу
Відома наразі інформація свідчить про те, що смертність внаслідок COVID-19 є вищою від рівня смертності грипу, особливо сезонного.
Істинні показники смертності від COVID-19 достеменно не відомі, адже на їх визначення потрібно більше часу. Наявні дані показують лише приблизне співвідношення щодо смертності (кількість звітованих смертей поділена на кількість звітованих випадків), що складає від 3% до 4%.
Для сезонного грипу летальність зазвичай нижча 0,1%.
Захист від COVID-19 і грипу
Незважаючи на те, що в КНР здійснюють клінічні випробування лікарських засобів і розробляють понад 20 вакцин від COVID-19, ще немає ліцензованих вакцин або терапевтичних засобів.
Водночас, існують противірусні препарати і вакцини для захисту від грипу. Щорічна вакцинація є доведеним ефективним засобом попередження грипу і його ускладнень.
Вакцина проти грипу не ефективна проти коронавірусу SARS-CoV-2.
Медична маска не захищає від зараження вірусами. Носити її повинні лише люди із симптомами респіраторних захворювань, медпрацівники та особи, що доглядають за хворими.
Пам’ятайте! Звичайне миття рук захищає не лише від нової коронавірусної інфекції COVID-19, а й від інших небезпечних захворювань.
Як захистити себе:
·         мийте руки 20–40 теплою водою з милом чи обробляйте їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%;
·         уникайте близького контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція — 1,5 м);
·         не торкайтеся обличчя, зокрема очей, носа і рота;
·         термічно обробляйте продукти (особливо м’ясо, його субпродукти і яйця);
·         у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.


Як розважити дитину під час карантину
Сьогодні, коли школи та дитячі садки закриті на карантин, діти змушені цілими днями залишатися вдома. У житті дитини важливу роль відіграє взаємодія з однолітками - школа, ігри у дворі, дні народження друзів тощо. Але під час карантину батьки повинні тримати їх в ізоляції - заради їхнього здоров'я. Як же розважити дитину в ситуації, коли ви не можете допомогти їй гуляти на вулиці і спілкуватися з друзями?
Дитячі психологи і батьки розповіли про те, як пояснити дітям необхідність залишатися вдома і як розважити їх, поки вони знаходяться на карантині.
Перш за все, вам необхідно переконати дитину в тому, що поруч з нею завжди буде хтось, хто подбає про неї і знайде їй цікаве заняття.
Як говорити з дітьми про коронавірус: поради дитячих психологів
Психологи радять говорити з дитиною про коронавірус тільки в тому випадку, якщо дитина сама про це запитує. В іншому випадку вона все одно не буде вас слухати. Для маленьких дітей хвороба є абстрактним поняттям, а необхідність ізоляції засмучує їх найбільше.
Якщо ви змушені звернутися до медичного закладу, акцентуйте увагу дитини на те, що дорослі тут для того, щоб її захистити. Скажіть дитині, що ви теж знаєте, як захистити себе.
Придумайте веселий спосіб навчити дитину правильних звичок, щоб дати їй відчуття контролю. Наприклад, ви можете перетворити миття рук на гру.
Дотримуйтесь графіка
Психологи стверджують, що під час карантину важливо підтримувати звичайний розпорядок дня дитини. У вас може виникнути велика спокуса оголосити карантин додатковими канікулами і цілий день сидіти перед екраном телевізора. Однак різка зміна графіка також може викликати у дитини стрес.
Корисно буде написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і повісити його так, щоб дитина постійно його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися протягом дня - коли буде час для ігор, читання і відпочинку.
Підтримуйте контакт з друзями і близькими
Для дитини важливо підтримувати контакт з друзями - це знизить рівень її стресу. Також спілкуйтеся з близькими і родичами, яких ви не можете відвідати особисто, але хвилюєтесь про їхнє здоров'я.
Використовуйте Skype або інші відеочати. Навчіть своїх родичів користуватися ними, якщо вони не вміють. Спілкуйтеся з друзями та родичами в месенджерах і соцмережах.
Влаштуйте танцювальну вечірку
Якщо карантин не дозволяє вам гуляти з дитиною на свіжому повітрі, влаштуйте для дитини танцювальну вечірку вдома. Все, що вам потрібно, - знайти в Інтернеті відповідну музику.
Дитині також сподобається, якщо ви запропонуєте їй разом зробити декорації до вечірки. Ви можете зробити банери або плакати. Також вам можуть стати в пригоді новорічні гірлянди - вони створять вам святкову атмосферу.
Під час карантину використовуйте електронні пристрої з розумом
Забороняти дитині користуватися гаджетами не варто, але необхідно правильно вибирати для неї контент. Їй підійдуть навчальні програми та канали на Youtube. Розважальні відео повинні відповідати віку дитини.
Залучайте дитину до роботи по дому
Дитячі психологи стверджують, що діти старші трьох років отримують користь від того, що допомагають батькам по дому. Чим молодша дитина, тим більше їй подобається допомагати батькам в різних домашніх справах. Вони хочуть прати, прибирати, накривати на стіл тощо.
Робіть з дитиною поробки
Різноманітні поробки - хороший спосіб розважити дитину і дати їй можливість проявити свої творчі здібності. Багато батьків стверджують, що це заняття подобається дітям. Фантазія дітей безмежна, і вони можуть використовувати для виробів та ігор практично все, що буде під рукою.
Грайте в улюблені іграшки дитини
Як правило, у кожної дитини є улюблена іграшка, з якою вона може гратися годинами. У когось це настільні ігри, у когось - конструктори Лего. Діти люблять створювати різні об'єкти з деталей конструктора або просто сортувати деталі за кольором. Щоб мотивувати дитину, ви можете дати їй завдання. Наприклад, ви можете запитати її: «Наскільки високу вежу ти можеш побудувати?»

ЯК РУКОДІЛЛЯ ВПЛИВАЄ НА ОРГАНІЗМ

Рукоділля – це не просто процес створення нової унікальної речі, а й те, що приносить нам радість від реалізації власного творчого потенціалу. Працюючи руками, ми заспокоюємось, врівноважуємось та переживаємо виключно позитивні емоції. Але чи знаєте ви, що рукоділля здатне реально покращити й фізичний стан здоров’я? Цікаво? Читайте далі!
Ще в ІІ ст. до нашої ери древні китайці знали, що рухи руками можуть активно впливати на розвиток головного мозку, гармонізувати тіло й розум, покращувати пам’ять. Пояснюється це тим, що на кінчиках пальців знаходиться багато рефлекторних точок, що подають імпульси до центральної нервової системи. Взаємодіючи з цими точками, кожна з яких відповідає за окремий внутрішній орган, можна вливати на функціонування всього організму. А рукоділля якраз і виконує роль міні-масажу, що дуже корисно для людини.
Крім того, що різні види рукоділля здатні зняти стрес, покращити дрібну моторику рук та відновити біоритми організму, кожен з них має специфічний вплив та стан людини, а саме:

  • Вишивання вручну лікує головні болі, шум у вухах, розумову відсталість, запальні захворювання статевої системи, професійні захворювання рук та ніг, хвороби сечовивідної, кровоносної та лімфатичної систем. Також вважається, що вишивання захищає від зовнішнього негативу та знімає вроки.

  • Вишивання на машинці лікує захворювання органів слуху, травми черепа та наслідки струсу мозку, а також допомагає покращити інтуїцію.
  • Різьба та розпис по дереву лікує близорукість, гастрит, порушення вестибулярного апарату, допомагає боротися з алергічними дерматитами, травмами, гематомами.

  • Шиття найбільше впливає на очі, руки і мозок. Лікує хвороби серця, нормалізує тиск, полегшує головні болі, знімає шок та безсоння, покращує склад крові.
  • Макраме лікує хвороби нирок та серця, знімає нервове напруження, шлункові болі, спазми м’язів, а також допомагає боротися з сонливістю та гормональними порушеннями. Є й протипоказання: макраме не рекомендовано для людей з чутливою шкірою та поганим згортанням крові.
  • Бісероплетіння лікує безсоння, головні та зубні болі, порушення обміну речовин, захворювання дихальних шляхів.
  • В’язання на спицях лікує серцево-судинні хвороби, розлади травлення, головні та зубні болі, хвороби нервової системи, а також допомагає пережити потрясіння та вийти з депресії. 
                
  • В’язання гачком лікує кардіологічні захворювання, склероз, хвороби нирок та печінки, підвищену втомлюваність, остеохондрози. Допомагає позбавитись болю від старих травм.
Люди, які знаходять час для творчості, не лише щасливіші, а й живуть довше!
Тож, займайтесь  рукоділлям, можете бути певні – ви покращуєте не тільки свій настрій, а й здоров’я!












Немає коментарів:

Дописати коментар